Kto s pozornosťou sleduje včelárske časopisectvo svetové, mohol sa presvedčiť o tom, že v minulom roku skoro všetky väčšie včelárske časopisy, bez rozdielu národnosti, vrele si pripomínaly významné výročie do včelárskej praxi tak výborne uvedeného “Hruschkovho medometu“.
to som sa dozvedel veci ze hruska nebol ziaden cech a po cesky nevedl ani ceknut
cesi roztrubuju v dnesnych casoch ze vynalezca medometu bol cech hruska
omyl kolegovia bol to major rakuskej armady a cisty rakusak
Super clanok.
V historii je vsetko, aj buducnost.
Som rad ze na to nezabudate.
História, je veľké bohatstvo národa a spoločnosti.Nahliadnuť do nej nie je vôbec jednoduché. Zdrojom musia byť zachovalé a hodnoverné artefakty.Som rád , že správca serveru pán Šebošík venoval spústu času a hlavne vlastných financii pre získanie týchto cenných archívnych materialov.
P. Bencúr máte určite pravdu. Slovensko, má bohatú včelársku históriu a mojou snahou bude aj na týchto stránkych priniesť z minulosti niektoré zaujímavé články, ktoré stoja za povšivmnutie.
Mám k dispozícii takmer [i]2 metre [/i]staršej včelárskej literatúry. Ako sa včelárilo v minulosti, ako sa postupovalo pri liečení včelích chorôb, pripomenúť si významné osobnosti včelárstva na Slovensku to všetko a radu ďalších článkov sa tu postupne objaví. Verím, že čitateľov zaujmú a nájdu v tom-ktorom článku aj nejaký prínos pre seba a svoje včelárske okolie.
pan sebosik, potesil ma vas prispevok, ktory svedci o bohatych duchovnych hodnotach slovenskeho vcelarstva, v ktorom boli uz davno odskusane tie najprogresivnejsie metody vcelarenia, co sa "znovuobjavuju" a tisnu do popredia dnes. v kazdom prispevku, s akoukolvek temou, na tejto stranke, je mozne spomenut niektoreho aj ludoveho vyskumnika a priekopnika moderneho vcelarenia z kazdeho obdobia nasej slovenskej bohatej vcelarskej historie. nech je ich blaha pamiatka medzi nami vecna!
milan bencur 😀